Üyelik Yardımı

 • Başvuru Formu

  01. Firma Bilgileri

  Şirketinizin Vergi Kimlik Numarası’nı ilgili alana giriniz ve ardından Kontrol butonuna tıklayınız. Kontrol butonuna tıkladığınızda girmiş olduğunuz vergi kimlik numarası ile sistemde kayıtlı aktif bir üyelik başvurunuz olup olmadığı kontrol edilir. Eğer aktif bir başvurunuz varsa, durumunu sorgulayabileceğiniz ekrana yönlendirilirsiniz.

  Aktif bir başvurunuz yoksa, sistem Maliye veritabanı üzerinden kontrol gerçekleştirir ve eğer Vergi Kimlik Numaranız bu veri tabanında kayıtlıysa;

  • Şirket Türü
  • Şirket Ünvanı
  • Kuruluş Tarihi
  • Adres İli
  • Adres İlçesi

  bilgileri ile ilgili alanlar otomatik olarak sistem tarafından doldurulur. Eğer bu alanlara doldurulacak bilgilerden bir veya bir kaçı veritabanında kayıtlı değilse hangi alanlara dair bilgi bulunamadığına ilişkin hata mesajı verilir. Eksik bilgilerin tarafınızca doldurulması gerekmektedir.

  Sistem ardışık olarak 3 defadan fazla ilgili alana Vergi Kimlik Numarası girilerek Kontrol butonunun tıklanması halinde kötü amaçlı kullanımı engellemek için IP numarası bazında günlük işlem kısıtını devreye sokar ve aynı IP üzerinden yapılacak üyelik denemelerine izin vermez.
  Adres alanına detaylı adresinizi giriniz.

  Şirketinizin kayıtlı olduğu Vergi Dairesi İli’ini ve Vergi Dairesi’ni, şirketinizin faaliyet gösterdiği Sektör’ü ve Çalışan Sayısı’nı açılır listeden seçiniz. Şirketinizin telefon bilgisini Telefon alanına giriniz.

  Bilgi :
  Aktif bir üyelik başvurunuz var ise yeni bir üyelik başvurusunda bulunulamaz. Aktif olan üyelik başvurunuz için sistem sizi Ticari Başvuru Durum Sorgulama Ekranı’na yönlendirecektir.

  1.2 Hesap Yöneticisi (Şirket Yetkilisi)

  Hesap Yöneticisi olarak tanımlayacağınız şirket yetkilinizin 11 haneli TC Kimlik Numarası’nı ilgili alana giriniz ve ardından Kontrol butonuna tıklayınız. TC Kimlik Numarası’na bağlı olan isim otomatik olarak görüntülenecektir.

  E-Posta alanına hesap yöneticinize ait geçerli bir e-posta adresi giriniz.

  Yine hesap yöneticinize ait geçerli bir GSM numarasını Telefon alanına giriniz.

  Hesap Yöneticisi olarak tanımladığınız kişi aynı zamanda imza yetkilisi ise ekranda yer alan İmza Yetkililerine Ekle butonuna tıklayınız. “Bu kişi imza yetkilisi olarak da atanacaktır.” şeklinde çıkan uyarı mesajını Evet’e tıklayarak yanıtlayınız.

  1.3 İmza Yetkilileri

  İmza Yetkilisi olarak tanımlayacağınız şirket yetkilinizin 11 haneli TC Kimlik Numarası’nı ilgili alana giriniz ve ardından Kontrol butonuna tıklayınız. TC Kimlik Numarası’na bağlı olan isim otomatik olarak görüntülenecektir.

  E-Posta alanına imza yetkilinize ait geçerli bir e-posta adresi giriniz.

  Yine imza yetkilinize ait geçerli bir GSM numarasını Telefon alanına giriniz ve Ekle butonuna tıklayınız.

  Eklemek istediğiniz her bir imza yetkilisi için aynı adımları tekrarlayınız.

  Tablo üzerindeki Sil butonuna tıklayarak daha önce eklemiş olduğunuz bir imza yetkilisinin kaydını silebilirsiniz.

  Bilgi :
  Başvuru formunu doldurmadan önce sözleşmeyi okumak isterseniz sayfanın en altında bulunan Sözleşmeyi okudum ve onaylıyorum linkine tıklayın. Başvuru formunu henüz doldurmadığınız için sözleşme henüz başvurunuza özel olarak üretilmiş bir sözleşme değildir. Açılan Sözleşme sayfasının altında yer alan E-Posta Gönder butonuna tıkladığınızda sözleşmeyi göndermek istediğiniz e-posta adreslerini girebileceğiniz alan açılacaktır. Bu alana e posta adreslerini girerek Gönder butonuna tıklayın.

  Formu doldurduktan sonra Sözleşmeyi okudum ve onaylıyorum’u işaretleyin veya sözleşmeyi okumak için Sözleşmeyi okudum ve onaylıyorum linkine tıklayın. Açılan Üyelik Sözleşmesi’ni okuduktan sonra yine bu sayfanın altında yer alan Onaylıyorum butonunu kulanarak da onaylayabilir ve üyelik işlemlerinize devam edebilirsiniz. Sözleşmeyi onayladığınızı belirtmediğiniz takdirde sistem üyelik işlemlerinizi devam ettirmeyecek ve Başvur butonu aktif hale gelmeyecektir.

 • Başvuru Kaydedildi

  Girmiş olduğunuz bilgileri de içeren size özel olarak hazırlanmış sözleşmenizi ve sisteme kaydedilmiş başvuru formunuzu Sözleşmeyi yazdır butonu ile yazdırın.
  Dilerseniz Sözleşmeyi görüntüle butonu ile Başvuru formunuzu ve sözleşmenizi görüntüleyebilir, açılan sayfanın sonunda yer alan Yazdır butonunu kullanarak yazdırabilirsiniz. Ayrıca hesap yöneticisi ve imza yetkilisi olarak tanımlanan kişilerin e-postalarına, E-posta Gönder butonuna tıklayarak başvuru formu ile sözleşmenin gönderilmesini de sağlayabilirsiniz.
  Yazdırdığınız başvuru formunu ve sözleşmeyi imzalayınız. Başvuru Formu ve Sözleşme, sadece imza yetkisine sahip kişiler veya imza sirküsündeki şirket yetkilileri tarafından imzalanmalıdır.
  İmzalanmış başvuru formu ve sözleşmenizi herhangi bir banka şubesine teslim ediniz.

  Üyelik başvurunuzun onaylanması halinde başvuru formunuz ve üyelik sözleşmeniz, tanımladığınız Hesap Yöneticisi ve İmza Yetkilileri’ne Hoşgeldiniz mesajı ile birlikte gönderilecektir.

  Üyelik aktivasyonu ile ilgili e-posta ise kullanıcı bazlı bir işlem olduğu için sadece Hesap Yöneticisi olarak tanımladığınız kişiye gönderilir. Hesap Yöneticisi, aktivasyon ile ilgili e-posta içeriğindeki linki tıklayarak üyeliği aktif eder.

  Bilgi
  Üyelik süreciniz tamamlandıktan sonra, ürün ve hizmetlerimizden yararlanmak üzere sisteme her giriş yaptığınızda eğer üyelik sözleşmenizde bir güncelleme yapılmışsa sözleşmenizin Hesap Yöneticisi tarafından tekrar onaylanması gerekmektedir. Alt kullanıcılar sisteme giriş yaptıklarında sözleşmelerdeki güncellemeler hesap yöneticisi tarafından onaylanmadığı sürece işlem yapamazlar ancak güncelleme hakkında bilgilendirilirler.

  Güncel sözleşmeler ancak Hesap Yöneticisi tarafından onaylanabilir. Hesap Yöneticisi tarafından onaylanmış tüm sözleşmeler Sözleşmeler başlığı altında takip edilebilir.

 • Başvuru Durum Sorgulama

  Lütfen Ticari Üyelik başvurunuzun durumunu sorgulamak için şirketinizin Vergi Kimlik Numarasını ve resimde gördüğünüz Güvenlik Kodunu ilgili alanlara girerek Sorgula butonuna tıklayınız. Başvurunuzun olduğu tespit edilirse Önceki Başvurularım ekranına yönlendirilirsiniz.

  Resmi görüntülenen güvenlik kodunu okuyamıyorsanız Değiştir butonunu kullanabilirsiniz.

 • Önceki Başvurularım

  Düzenle veya Sil butonlarını tıkladığınızda TC Kimlik Numarası kontrol ekranı açılır. Sadece hesap yöneticisinin bu işlemleri yapmaya yetkisi olduğu için hesap yöneticinizin giriş yapması gereklidir. Eğer girilen TC Kimlik Numarası hesap yöneticisinin numarasından farklıysa devam edilmesine izin verilmez.

  Düzenle :
  Aktif olan başvurunuz üzerinde Düzenle butonunu kullanarak değişiklik yapabilirsiniz.
  Düzenlenebilir alanlar;

  Firma Bilgileri
  Vergi Kimlik Numarası, Sektör, Çalışan Sayısı, Telefon ve Adres

  Başvuru esnasında maliye veritabanından otomatik olarak doldurulan alanlar bu aşamada yeniden düzenlenebilir alanlar değildir. Ancak kontrol sırasında otomatik doldurulmadığı için tarafınızca doldurulan alanlar yeniden düzenlenebilir alanlardır.

  Hesap Yöneticisi
  TC Kimlik Numarası, E-Posta adresi, Telefon (GSM)

  İmza Yetkilileri
  TC Kimlik Numarası, E-Posta adresi, Telefon (GSM)

  Paylaşım İstisna Tanımlama
  Tüm alanları yeniden düzenleyebilir, arzu ederseniz yeni TC Kimlik Numaraları ekleyerek paylaşım istisnası tanımlayabilirsiniz.

  Güncellemelerinizi gerçekleştirdikten sonra Başvur butonuna tıklamanız halinde üzerinde düzenleme yaptığınız başvuru için üretilen referans numarası pasif hale gelecek ve yeni bir referans numarası ile aktif yeni bir başvuru kaydı yaratılarak güncelleme ile ilgili hesap yöneticisine bilgilendirme e-postası gönderilecektir.

  Sil :
  Aktif başvurunuzu Sil butonuna tıklayarak iptal edebilirsiniz.

  Bilgi
  Sadece aktif olan başvuru kaydı için düzenle veya sil butonlarını aktif olarak kullanabilirsiniz. İptal edilen veya güncellenmiş başvurular için bu butonlar aktif olmayacaktır.
  3 defadan fazla yanlış TC Kimlik Numarası girilmesi halinde kötü amaçlı kullanımı engellemek adına hesap kilitlenecek ve aynı gün içinde aynı TC Kimlik Numarası ile işlem yapılmasına izin verilmeyecektir.

 • Üyelik Aktivasyonu

  E-Posta adresi bölümü otomatik doldurulmuş olarak gelir ve değişiklik yapamazsınız. Aktivasyon için üyelik başvurusunda kaydettiğiniz Cep Telefonu (GSM) numaranızın son 2 hanesini ilgili alana giriniz.

  Bilgilerinizin doğru olması halinde Ticari Üyelik – Giriş ekranlarına yönlendirilirsiniz.

  GSM numaranızın son iki hanesinin 3 defadan fazla hatalı girilmesi halinde hesabınız kilitlenir ve aynı gün içinde işlem yapılmasına izin verilmez.

 • Kullanıcı Girişi

  Girmiş olduğunuz bilgilerde hata tespit edilirse bilgilerinizle birlikte Güvenlik Kodu girmeniz istenecektir. Toplam 3 hatalı girişten sonra hesabınız TC Kimlik Numarası bazında kilitlenecek ve aynı gün içinde aynı TC Kimlik Numarası ile işlem yapılmasına izin verilmeyecektir.

  İlk girişinizi doğru bilgilerle yapıyor olmanız durumunda Güvenlik Ayarlarını (Parolanız ve Güvenlik Resminizin belirlenmesi) yapacağınız ekranlara yönlendirileceksiniz.

 • Güvenlik Ayarları

  3. şahıslar TC Kimlik Numaranız ve kendi GSM numaralarını belirterek alacakları parola ile sizin bilginiz dışında sisteme giriş yapmayı deneyebilirler. Bu nedenle size gösterdiğimiz GSM numarası dışında başka bir GSM numarası kullanıldığının belirtilmesi halinde doğrudan belirtilen GSM numarası üzerinden parola gönderim işlemi gerçekleştirilmemektedir.

  Bunun yerine en aktif olarak kullandığınız bankaya ait kredi kartı numarasının ilk 6 ve son 4 rakamından hereketle bankanın sisteminden elde edeceğimiz GSM numarasına şifre gönderilmesi tercih edilmektedir.
  Gireceğiniz kredi kartı numarasının ilk 6 rakamı kartın hangi bankaya ait olduğunu, son 4 rakamı kartın size ait olduğunu tespit edebilmemiz için gereklidir. Kurum olarak üyelik, giriş ve parolamı unuttum adımlarının hiçbirinde kredi kartı numaranızın tamamı talep edilmemekte olup, aynı şekilde kart numaranız bu adımların hiçbirinde finansal amaçlar ile kullanılmamaktadır.

  Kartın ilk 6 ve son 4 rakamı, TC Kimlik Numaranız ile eşleşirse sistem sizi Cep Telefonu Onay ekranına yönlendirecek ve SMS şifrenizin gönderileceği GSM numarasını teyit etmenizi isteyecektir.

  Eşleşmezse 2 defa daha farklı kart numaralarını deneyerek sistemin size SMS şifresi gönderilecek GSM numarasını tespit etmesini isteyebilirsiniz ancak 3. denemenizden sonra hesabınız kilitlenecek ve sisteme aynı TC Kimlik Numarası ile giriş yapılması bir sonraki güne kadar engellenecektir.

 • SMS Şifre

  İlgili alana girmiş olduğunuz şifrenin Cep Telefonu (GSM) numaranıza gönderilen şifre ile aynı olup olmadığı kontrol edilir ve bu şifreler aynı ise Güvenlik Teyidi ekranına yönlendirilirsiniz.

  Eğer girmiş olduğunuz şifre GSM numaranıza gönderilmiş SMS şifresinden farklı ise 3. denemenizden sonra hesabınız kilitlenir ve aynı gün içinde tekrar giriş yapmanıza izin verilmez.

 • Güvenlik Teyit

 • Cep Telefonu Onay

 • Parolamı Unuttum - Kimlik Bilgileri

  11 haneli TC Kimlik Numaranızı, kurumunuzun 10 haneli Vergi Kimlik Numarasını ve Doğum Tarihinizi açılır listeden seçerek ilgili alanlara giriniz.

  Devam butonuna tıkladığınızda girdiğiniz bilgilerin kayıtlarla uyumlu olup olmadığı tespit edilir. Yapılan bu kimlik kontrolü, bilgilerinizi kullanarak sisteme girmeye çalışan 3. kişilere karşı sizi korumayı amaçlamaktadır.

  Aynı zamanda kötü amaçlı kullanımı engellemek adına aynı IP adresinden 3 defa hatalı bilgi girilerek Devam butonunun tıklanması halinde hesabınız kilitlenecek ve bir sonraki güne kadar aynı TC Kimlik Numarası ile sisteme girilmesine izin verilmeyecektir.

 • Cep Telefonu Onay

 • Güvenlik Sorusu

  Bu sayfada size özel olarak belirlenmiş 5 soru listelenmektedir.

  Güvenlik sorusunun cevabı birden fazla karakter içerse de araya boşluk, virgül ve benzeri karakterler koymadan cevaplayınız. Örneğin 2. ve 6. karakteri istenen Yağmur için cevabınız ar olmalıdır.

  Size gösterdiğimiz GSM numarası dışında başka bir GSM numarası kullanıldığının belirtilmesi halinde doğrudan belirtilen GSM numarası üzerinden parola gönderim işlemini gerçekleştirmek yerine öncelikle bu ekranda cevabını sadece sizin verebileceğiniz TC Kimlik Numaranıza özel güvenlik sorusu ile kimliğiniz teyit edilmiş olacaktır.
  Vermiş olduğunuz cevap doğru ise sistem sizi bir sonraki Parolamı Unuttum – Güvenlik Ayarları adımına yönlendirecektir.

  Cevabınız yanlış ise hata kodu ve açıklaması ekranınızda görüntülenecektir. Hata mesajının sizi yönlendirmesi ile cevabı doğru girerek veya farklı bir soru seçerek Parolamı Unuttum – Güvenlik Ayarları adımına geçebilirsiniz. 3 defa yanlış cevap vermeniz halinde aynı TC Kimlik Numarası ile aynı gün sisteme giriş yapmanız engellenecektir.

 • Güvenlik Ayarları

  Tarafınızca belirlenmiş olan Parolanız; TC Kimlik Numaranızı, Vergi Kimlik Numaranızı ve diğer kişisel bilgilerinizi sizin bilginiz dışında temin ederek sisteme 3. kişiler tarafından giriş yapılmasını engellemek için gereklidir. Parolanızı seçerken; doğum tarihi, telefon numarası gibi başkaları tarafından kolaylıkla tahmin edilebilir bilgileri kullanmanız sakıncalıdır. Oluşturacağınız parolanın kolay hatırlayabileceğiniz ancak başkaları tarafından kolay tahmin edilemeyecek bir parola olmasına dikkat ediniz.

  Oluşturacağınız parolanın kolay hatırlayabileceğiniz ancak başkaları tarafından kolay tahmin edilemeyecek bir parola olmasına dikkat ediniz. Parolanız en az 8 haneli olmalı ve sadece rakamlardan oluşmalıdır.

  Belirleyeceğiniz size özel güvenlik resmi sisteme her giriş yaptığınızda size gösterilecek olan resimdir. Burada, seçmiş olduğunuz resmi gördüğünüz takdirde Findeks resmi sitesinde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. (Findeks resmi sitesinde olduğunuzu anlamanın diğer yollarını öğrenmek için tıklayınız).
  Size özel parolanızı ve güvenlik resminizi belirledikten sonra Kaydet ve Giriş Yap butonuna tıkladığınızda üyelik işleminizin başarılı bir şekilde tamamlandığına dair bilgilendirme mesajı görüntülenir ve sisteme giriş yapılır.